• Adana
    24°C
  • Ankara
    17°C
  • İstanbul
    20°C
Yazı Boyutu : 12 punto14 punto16 punto18 punto

Şanlıurfalılar Derneğinden Önemli Proje

Şanlıurfalılar Derneğinden Önemli Proje 20 Mart 2012 15:46
Projenin açılışına Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana Vali Yardımcısı Fikret Deniz, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir Kaymakamı Abdullah Dölek
Adana Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kalkınma Bakanlığı ve Adana Valiliği Koordinasyonunda Sosyal Destek Proğramları çerçevesinde ( SODES) le işbirliği yaparak göçle gelen insanların şehir yaşamına uyum sağlanmasına yönelik çalışmalar başlattı. Projenin açılışı Koza İlköğretim Okulunda gerçekleşti. Projenin açılışına Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana Vali Yardımcısı Fikret Deniz, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir Kaymakamı Abdullah Dölek , Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci ve vatandaşlar katıldı.
Törende bir konuşma yapan AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar Adana için elinden gelen bütün gayretleri gösterdiklerini belirterek ‘Siz isteyin biz size destek verelim. Amacımız hükümetimizin bütün yatırımlarından bölge insanımızın faydalanmasıdır. ‘dedi.
Adana Vali Yardımcısı Fikret Deniz bundan sonra destek programlarının daha da artması için çalışacaklarını belirterek ‘Uygulamakta olduğumuz projeleri başarı ile uygulayabilirsek bundan sonra daha fazla destek alabiliriz. ‘dedi.
Adana Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Ahmet Kırtay SODES açılış proğramı kapsamında yaptığı açıklamada düzenlenen proğram çerçevesinde göçle gelen insanların şehir hayatına uyumunu sağlamak ve gelen insanlara meslek öğretmek amacıyla proje hazırladıklarını ve bu projelerinin kabul edildiğini belirterek ‘ Bu proje kapsamında çevremizdeki insanlara yönelik çeşitli sportif faaliyetler, fırıncılık mesleği ile kurslar, meslek edindirme kursları , burada yaşayan vatandaşların eğitilmesine yönelik eğitim seminerleri düzenlenecektir. Vatandaşlarımızın eğitilmesine yönelik bu projeye destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Bu haber 2593 defa okundu.
<< Önceki || Sonraki >>
Yorum Ekle
Başlık:
Metin:
*Üye girişi yapılmadığından yorumlarınız "Misafir" rumuzu ile yayınlanır. Ücretsiz Üyelik için tıklayınız.
Tavsiye Et
Sayin okucuyumuz bu haberi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.
*Kime:
*Kimden:
*Kisa Mesaj :
 
* İlgili yerleri boş bırakmayınız!
Yorum Yap
Tavsiye Et
Yazdır
Kaydet
Yorumlar ( 0 / 0 )
Diğer Adana Haberleri Haberleri :
<<
>>
Bu haber ile ilgili arşivimizde bulunan benzer haberlerin listesi
Fransa'nın güneyindeki Marsilya kentinde PKK'nın ''Avrupa'daki önemli isimlerinden'' birinin de olduğu 6 kişi gözaltına alındı.


Bosna'nın futbolda yeni umudu Fatih Kol    24 Aralik 2010 21:34
Dünya ve Türk futboluna birçok önemli ismin kazandırıldığı eski Yugoslavya'nın ve şu andaki Bosna-Hersek'in en önemli takımı FK Sarayevo'nın yardımcı antre...


Türk müteahhitlerin gözdesi Libya    21 Aralik 2010 14:46
Türkiye'nin Libya Büyükelçisi Levent Şahin Kaya, Türkiye-Libya arasında şu anda ödemelerle ilgili önemli bir sorun bulunmadığını belirterek, "Libya yetkililerin...


Türk mobilyası Afrika'da tuttu    21 Aralik 2010 14:46
Türk mobilya sektörü, dünyanın dört bir köşesine açılmaya devam ediyor. Son yıllarda özellikle Afrika pazarında önemli gelişme katedildi.


E-devlet indeksinde geriledik    21 Aralik 2010 14:46
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, e-devlet konusunda Türkiye'de önemli adımlar atılırken, uluslararası alanda e-pe...


Beyaz et sektörü devlete kızgın    21 Aralik 2010 11:18
Şeker Piliç A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bor, beyaz et sektöründe ihracata önemli hiçbir destek sağlanmadığını söyledi.


Kürtler açısından hâlâ en önemli sorun anadilin kullanımı. Yok saymanın insanları 'güvensiz' hissettirdiğini söylüyorlar.


'Türkler ikna edilmeli'    21 Aralik 2010 11:14
Kürt sorununa kafa yoran isimlerden Tarık Ziya Ekinci basit ama önemli bir gerçeği vurguluyor: Öncelik Türklerde.


Beşiktaş Holosko'yla 'yola devam' dedi    21 Aralik 2010 11:08
Spor Toto Süper Lig'de 15. haftanın en önemli maçında son şampiyon Bursaspor'u kendi evinde 1-0 yenen Beşiktaş, zirve takibini sürdürdü.


ABD'de eşcinsel askerlerin kimliklerini saklamadan orduda görev almalarının önündeki engellerin kaldırılması yolunda önemli bir adım atıldı.


Başbakan Taçi'ye 'mafya' suçlaması    21 Aralik 2010 11:02
Bosna savaşının önemli isimlerinden ve Kosova'nın mevcut Başbakanı Haşim Taçi, Sırp yetkililerin 'organ mafyası' suçlamalarıyla karşı karşıya.


Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV) Afyonkarahisar Şubesi'nin 'Proje Yazma ve Yürütme' eğitimi başladı.


Türk Bilim Adamlarından Yeni Proje    20 Aralik 2010 14:08
Atılım Üniversitesi önderliğinde Çanakkale 18 Mart ve ODTÜ araştırmacıları, saçların belli frekanstaki ışık altında saça istenen rengi verecek teknoloji...


Meslek Liseliler İşsiz Kalmayacak    20 Aralik 2010 11:39
Endüstri meslek liseleri özel sektöre devredecek. Bu amaçla pilot proje başlatıldı.


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente değer katmak amacıyla iki ayrı kategoride düzenlenen ve vatandaşların şehrin geleceği ile ilgili önerilerinin ye...


Adana Gündemindekiler
Okunan:
Hafta / Bu Ay / Yıl
İlgili Haber
Gençken bilgi ağacını dikelim ki, yaşlandığımız zaman gölgesinde barınacak bir yerimiz olsun. Chesterfield
Adana Şalgamı
Dünden Kalanlar
adana haber im © 2010-2015 Tüm haklari saklidir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayinlanamaz.
» Sitene Ekle  » Anasayfa Yap  » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası